Ogłoszenia 3 VI 2018

  1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca czerwca modlimy się: „Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności”. Po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Imienia Jezus.                                                                                                  
  2. W czwartek, 7 czerwca gromadzimy się na Mszy Św. o godz. 18.00. Jest to uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół świątyni oraz poświęceniem wianków i ziół. Ołtarze przygotują: I – Koła Różańcowe, II – Akcja Katolicka, III – Krąg Biblijny, IV – Starościce.
  3. W piątek, 8 czerwca przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca Swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę będziemy wspominać w liturgii Niepokalane Serce NMP.
  5. abp metropolita warszawski Kazimierz kard. Nycz zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przeprowadzenie zbiórki w dniu dzisiejszym na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Wyraża podziękowanie parafianom za ofiarność i serca otwarte na potrzeby powstającego sanktuarium. Pragnie również podziękować za pomoc ofiarowaną przez całą wspólnotę parafialną.