Ogłoszenia 27 V 2018

  1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Trójcy Świętej. Trzy Osoby Boskie – mówią nam dzisiaj wszystkim o zbawczym działaniu Boga w relacji do człowieka.
  2. W najbliższy czwartek, 31 maja przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Św. będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00. Z Chrystusem utajonym w IHS po Mszy Św. o godz. 9.00 wyjdziemy na ulice i drogi naszej miejscowości. Procesja Eucharystyczna będzie przechodziła podobnie jak w ubiegłych latach.

Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Ewy Sawic. O pomoc w przygotowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ul. Topolowe, 3 Maja i Zielonej.

Drugi ołtarz będzie przy budynku państwa Olejnik. O pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulic Niepodległości i Wesołej.

Trzeci ołtarz będzie umieszczony ze zmianą, po przeciwnej stronie zakładu pracy. O pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulicy Partyzanckiej.

Czwarty ołtarz będzie przy kapliczce św. Andrzeja Boboli. O pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z Milejowa Wsi i ul. Klarowskiej.

Tak jak co roku zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała naszą orkiestrę oraz prosimy o pomoc Straż, która zatroszczy się o porządek.

Ofiary zebrane z Bożego Ciała są przeznaczone na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

W Boże Ciało dzieci z klas IV o godz. 9.00 będą obchodzić swoją rocznicę przyjęcia I Komunii Św. Bardzo prosimy, by dzieci przyszły w strojach komunijnych, odświętnie ubrane i jednocześnie będzie to udział w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała.

W niesieniu chorągwi i baldachimu prosimy również o pomoc Straż. Feretrony niosą wspólnoty parafialne i biorą czynny, aktywny udział w czasie procesji również dzieci I komunijne.

Zachęcamy i prosimy o dekoracje naszych okien znakami religijnymi, niech udział w liturgii eucharystii i procesji będzie pięknym świadectwem i manifestacją naszej wiary.

  1. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Msza Św. o godz. 8.00 w I sobotę ze zmianą tajemnic różańcowych.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ofiary zbierane w tym dniu do puszki przed kościołami w całej Polsce będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Przed nami miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszym kościele po mszach św. o godz. 18.00. Pragniemy naszą modlitwą wynagradzać. Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i całego świata.
  4. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 czerwca wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  5. Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na projekcję filmu „ Maryja Matka Jezusa” (wstęp wolny) 31 maja (Boże Ciało) o godz. 17.30. Przed projekcją zostaną wystawione 2 sztuki w wykonaniu uczniów Szkoły Podst. w Milejowie. Rozpoczęcie o godz. 16.00.