Ogłoszenia 25 III 2018 

1. Dzisiejsza niedziela 25 marca jest Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej. Liturgia dnia dzisiejszego bezpośrednio wprowadza nas w Wielki Tydzień, gdzie rozważamy Mękę i Śmierć Zbawiciela. W dniu dzisiejszym odbędzie się przed Sumą procesja wokół świątyni. 

2. W Wielki Czwartek gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii o godz. 17.00. 

3. W Wielki Piątek liturgia tego dnia rozpoczyna się Drogą Krzyżową o godz. 16.00. Przejdziemy procesjonalnie rozważając kolejne stacje od ul. Spacerowej w kierunku kościoła. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy (podobnie jak w Środę Popielcową). Ofiary zebrane na liturgii przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. 

4. Wigilia Paschalna rozpoczyna się o godz. 17.00. Prosimy również o przyniesienie świec. Odbędzie się odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św.

 5. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę podobnie jak w ubiegłym roku w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Jaszczów koło szkoły o godz. 9.00, Kapliczka przy szosie za szpitalem godz. 9.15, Jaszczów PKP godz. 9.30, Starościce godz. 10.00, Antoniów godz. 10.15 

6. We wtorek i w środę chcemy odwiedzić naszych chorych z posługą sakramentalną (godziny spotkań przez kontakt telefoniczny). 

7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 z procesją wokół świątyni. Prosimy o aktywne zaangażowanie się w procesję. Msze Św. W tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00, w Starościcach o godz. 10.45. 

8. Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego w Milejowie serdecznie zaprasza na IV finał akcji charytatywnej organizowanej przy współpracy z fundacją „Mam marzenie”, który odbędzie się 25.03.2018 r. (czyli dzisiaj) o godz. 14.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. W programie uroczystości m. in. sztuka teatralna „Królewna Śnieżka” w groteskowej odsłonie na kanwie utworu Sławomira Mrożka i spektakl „Romeo i Julia” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Milejowie, występy wokalno – taneczne uczniów oraz licytacja przedmiotów przekazanych przez znane osoby ze świata sportu, muzyki i filmu.