Ogłoszenia 13 V 2018

 1. Przeżywamy wspólnie w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci z klas trzecich z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią do I Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 1200.

  Mamy gorącą prośbę, aby w miarę możliwości kto nie jest związany z dzieckiem komunijnym wybrał inną godzinę uczestnictwa na Mszy Św. Ze względu na I Komunię Świętą w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 10.45.

 3. Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci, rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 9.15. Wcześniej o godz. 9.00 odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec chrzcielnych.
 4. We wtorek, w środę i czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym odbędą się próby przed I Komunią Św.
 5. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się egzamin dla dzieci I komunijnych.
 6. Już za miesiąc nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała odpust ku czci Św. Antoniego. Zgromadzimy się w kościele 17 czerwca na uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00. Uroczystość odpustową poprowadzi O. Joel Szurlej z zakonu księży Bernardynów.
 7. W wigilię odpustu parafialnego, tj. 16 czerwca w sobotę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. na naszym cmentarzu parafialnym. Wypraszamy dla naszych bliskich zmarłych, którzy spoczywają w tym świętym miejscu pokój i wieczne zbawienie. Będzie również możliwość przed Mszą Św. modlitwy imiennej w wypominkach. Kartki wypominkowe będzie można nabyć w kościele, ewentualnie na cmentarzu. Modlitwa różańcowa za zmarłych imiennie polecanych w wypominkach rozpocznie się o godz. 17.15. Zapraszamy na dar wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych.
 8. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian i gości, aby wynoszone śmieci z cmentarza były składowane w określone miejsce i segregowane. Mianowicie oddzielnie segregujemy szkło, plastiki i odpady organiczne. Bardzo prosimy o porządek w tym względzie. Pragniemy wszyscy aby na naszym cmentarzu było czysto – jest to wyraz kultury. Niemniej jednak decyzją Rady Duszpasterskiej prosimy również o zabieranie śmieci ze sobą. Chcemy w ten sposób zadbać o czystość i porządek a jednocześnie zmniejszyć ilość tych śmieci. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i pomoc…
 9. Już niebawem na naszym cmentarzu parafialnym będą prowadzone prace związane z wykonaniem ogrodzenia. Przychodzi taki czas iż trzeba nieustannie pewne prace prowadzić, wykonywać aby nieustannie postępować w realizacji zadań, które zostały nam wszystkim zlecone… Od nas wszystkich zależy – w sensie składanych ofiar – ile tego muru postawimy.
 10. W kościele pw. Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej dnia 18 maja odbędzie się Droga Światła. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00.
 11. W środę 16 maja w liturgii wspominamy Św. Andrzeja Bobolę. Modlimy się w naszej parafii w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 12. Wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom dziękujemy pięknie za złożone ofiary, które są przeznaczone na seminarium duchowne w Lublinie. Jest możliwość kupienia przy wyjściu z kościoła czasopisma seminaryjnego „Itinerarium”. W ten sposób dodatkowo wspieramy nasze seminarium.
 13. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól: o godz. 16.00 – Milejów Wieś Dołem, o godz. 18.30 – Antoniów i o godz. 18.30 – Kolonia Antoniów.