Ogłoszenia 10 VI 2018

  1. Przeżywamy wspólnie w Kościele X Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W przyszłą niedzielę, tj. 17 czerwca nasza rodzina parafialna będzie uczestniczyła w uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego z Padwy, który jest patronem naszej wspólnoty parafialnej.

    Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00 z udziałem wiernych i zaproszonych gości. Liturgii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Joel Szurlej z zakonu księży bernardynów. Zachęcamy również do uczestnictwa w liturgii całą naszą wspólnotę parafialną. Mamy również na uwadze młodzież i dzieci. Zapraszamy również naszą Straż i orkiestrę do udziału w czasie uroczystości odpustowej.
  3. Tradycyjnie ze względu na uroczystość odpustową nie będzie sprawowana Msza Św. o godz. 10.45.
  4. W wigilię odpustu parafialnego, w sobotę, tj. 16 czerwca będzie odprawiona Msza Św. na naszym cmentarzu parafialnym. Wypraszamy dla naszych bliskich zmarłych, którzy spoczywają w tym świętym miejscu pokój i wieczne zbawienie. Będzie również możliwość przed Mszą Św. modlitwy imiennej w wypominkach. Kartki wypominkowe będzie można nabyć w kościele, ewentualnie na cmentarzu. Modlitwa różańcowa za zmarłych imiennie polecanych w wypominkach rozpocznie się o godz. 17.15. Zapraszamy na dar wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych. Przypominamy naszym wiernym i gościom, że taca z tej Mszy Św. jest przeznaczona na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego.
  5. Jerycho różańcowe – modlitewne czuwanie w naszym kościele parafialnym rozpocznie się 12 czerwca, we wtorek liturgią Eucharystii o godz. 18.00. 13 czerwca o godz. 18.00 zakończenie czuwania uroczystą liturgią połączoną z nabożeństwem fatimskim.
  6. Prosimy również o zabierania zeszytów i zbieranie ofiar na ogrodzenie cmentarza parafialnego.
  7. Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej organizuje w dniu 14 czerwca 2018 r (tj. w czwartek) o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią Starostwa Powiatowego w Łęcznej ogólnodostępną debatę społeczną pod tytułem: „Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo na drodze!”