Ogłoszenia duszpasterskie 23 III 2024

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Liturgia dnia dzisiejszego bezpośrednio wprowadza nas w Wielki Tydzień, gdzie rozważamy Mękę i Śmierć Zbawiciela. W dniu dzisiejszym odbędzie się przed Sumą procesja wokół świątyni.
  2. W Wielki Czwartek gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii o godz. 17.00.
  3. W Wielki Piątek liturgia tego dnia rozpoczyna się Drogą Krzyżową o godz. 16.00. Przejdziemy procesjonalnie rozważając kolejne stacje od ul. Spacerowej w kierunku kościoła. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy, podobnie jak w środę popielcową. Ofiary zebrane na liturgii przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.
  4. Wigilia Paschalna rozpoczyna się w sobotę o godz. 18.30. Prosimy również o przyniesienie świec. Odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w kościele – o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Jaszczów kapliczka przy szosie za szpitalem – godz. 9.00 i Starościce – godz. 9.30. Z innych miejscowości proszę dołączyć do wymienionych miejsc, ewentualnie zapraszamy do kościoła parafialnego.
  6. Zapraszamy naszą Straż z całej wspólnoty parafialnej, aby zapewnić porządek w czasie Drogi Krzyżowej. Również zapraszamy na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa i liczymy na udział i pomoc we mszy św. rezurekcyjnej.
  7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 z procesją wokół świątyni. Prosimy o aktywne zaangażowanie się w procesję. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00, w Starościcach o godz. 10.45.
  8. 25 marca(poniedziałek) Msza Święta z godziny 17.00 zostaje przeniesiona ma godzinę 7.00 ze względu na spowiedź w sąsiedniej parafii.

Dzień spowiedzi rekolekcyjnej 23.03.2024

źródło: https://popieluszko.rzeszow.pl/sites/default/files/images/news_foto/2018.03-spowiedz_wielkopostna.jpg

Spowiedź w naszej parafii w następującym porządku:

8.20 spowiedź – kościół parafialny

10.00 spowiedź Starościce – kaplica