Parafia pw. Wniebowzięcia N.M.P w Milejowie

Porządek nabożeństw na Święta Bożego Narodzenia 2009

24 grudnia (wigilia Narodzenia Pańskiego) 
2315 - Nowenna do Bożego
2330 - Wspólny śpiew kolęd
2400 - Msza święta Pasterska
25 grudnia (Boże Narodzenie), 26 grudnia (św. Szczepana) i 27 grudnia (św. Jana) msze święte będą odprawiane tak jak w niedzielę.

Sprzedaż ozdób świątecznych

W niedzielę 20 grudnia Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie prowadziła sprzedaż: aniolków, stroików, sianka na stół wigilijny oraz owsa do poświęcenia na św. Szczepana.

Rekolekcje adwentowe

Dzisiaj tj. 9 grudnia zakończyły się w naszej parafii Rekolekcje adwentowe. Duchowe ćwiczenia przygotowujące nas do  świąt Narodzenia Pańskiego prowadził ks. Roman Skowron. Na mszy świętej o godzinie 17 poświęcił odrestaurowany obraz św. Antoniego z Padwy z głównej nawy kościoła. Dziękujemy serdecznie ks. Romanowi za przeprowadzone rekolekcje i życzymy na zbliżające się święta Bożego Narodzenia obfitości łask Bożych, pokoju i miłości w posłudze kapłańskiej.

Święto Niepodległości - 11 Listopada

Msza świętą o godz. 17 rozpoczęły się uroczystości religijno – patriotyczne w 91 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Juźko- proboszcz naszej parafii, a homilię wygłosił ks.kan. Janusz Krzak. We Mszy św. uczestniczyła społeczność parafialna, przedstawiciele władz Gminy Milejów oraz poczty sztandarowe: Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Jana Pawła II, Zespołu Szkół nr 1 w Milejowie, Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce. Po Mszy św. uczniowie ze Szkoły w Łańuchowie przedstawili okolicznościowy program artystyczny. Tradycyjnie kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pod Kopiec Niepodległości gdzie odbyła się modlitwa za tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny, Apel Poległych i złożenie wieńców. Na zakończenie można było wraz z orkiestrą dętą śpiewać pieśni legionowe i patriotyczne.

Przejdź do galerii

Listopad miesiącem modlitwy za zmarłych 2009

„Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za umarłych, aby od grzechów swoich byli uwolnieni".(2Mch 12,46)” 

Zapraszamy wszystkich na modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach. Przez cały listopad w intencji tych zmarłych będzie odprawiana Msza św. o godz. 17, a po niej różaniec z odczytaniem kartek wypominkowych. Kartki wypominkowe można pobrać ze stolika z prasą katolicką przy wejściu do kościoła i wypełnione złożyć do zakrystii w dowolnym dniu. Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko w święta i rocznice śmierci, ale módlmy się za nich na co dzień. Najcenniejszy dar, jaki możemy im ofiarować, to dar szczerej i gorliwej modlitwy.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny tylko za zmarłych, za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych (może być myślna).

W Dniu Zadusznym za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. 

Za nawiedzenie cmentarza w inne dni można uzyskać odpust cząstkowy (również za zmarłych).

Warunki uzyskania odpustu zupełnego 

1. Spełnienie trzech warunków wstępnych:

- spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej,

- przyjęcie komunii świętej,

- modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (dyspozycja lub "odraza" grzechu).

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy wszystkich parafian na adorację i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, która odbywa się od poniedziałku do soboty od godz. 16 do 17.

W każdą niedzielę zachęcamy do modlitwy przed wystawionymi Relikwiami św. Andrzeja Boboli przy ołtarzu w starej części świątyni.

Misje święte 2009

W dniach od 26 września do 4 października przeżywaliśmy Misje święte. Były to także dni świętowania 150-lecia powstania naszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę 26 września modlitewnym oczekiwaniem parafian wraz z kapłanami i misjonarzami na relikwie św. Andrzeja Boboli, które przywiózł Bp Ryszard Karpiński. Przy dźwiękach orkiestry przywitaliśmy relikwie. Po ucałowaniu przez kapłanów relikwiarz został umieszczony na specjalnej platformie, która w procesji była niesiona przez ministrantów do kościoła, gdzie pod przewodnictwem Bp Ryszarda Karpińskiego została odprawiona uroczysta Msza święta. Po Eucharystii każdy z obecnych mógł ucałować relikwie św. Andrzeja Boboli. 

Kolejne dni to czas duchowego wzrastania w wierze i przygotowania serc do świętowania jubileuszu pod przewodnictwem księży Jezuitów z Radomia. Poza naukami misyjnymi była możliwość pielgrzymowania do relikwii poszczególnych stanów naszej parafii.

Niedziela była dniem modlitwy za wspólnotę parafialną i fundatorów kościoła. 

W poniedziałek modliliśmy się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych.

We wtorek modlitwą ogarnialiśmy kapłanów. Z pielgrzymką do relikwii św. Andrzeja Boboli – kapłana przybyli księża z dekanatu łęczyńskiego.

Środa to dzień, w którym była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Przed każdą Mszą św. kapłani służyli wiernym w konfesjonale. Wieczorem do relikwii przybyła młodzież.

Czwartek był poświęcony rodzinie. W czasie Mszy św. Małżonkowie odnawiali przyrzeczenia sakramentu małżeństwa.

W piątek naszą modlitwą obejmowaliśmy ludzi chorych i w podeszłym wieku. Udzielany był sakrament namaszczenia chorych w kościele. Tych, którzy nie mogli przybyć do świątyni księża odwiedzili z posługą sakramentalną w domu.

Sobota to dzień modlitw ze szczególnym błogosławieństwem dzieci. Wieczorem z pielgrzymką do relikwii przybyli nauczyciele uczący w szkolach naszej parafii.

Niedziela była ostatnim dniem Misji świętych, której kulminacyjnym punktem była uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 koncelebrowana pod przewodnictwem abp. Józefa Życińskiego, w czasie której duszpasterze i wierni dziękowali Bogu i ludziom za wszystkie lata istnienia parafii. W wygłoszonej homilii ksiądz arcybiskup zachęcał nas, abyśmy byli świadkami żywej wiary we współczesnych czasach. Gdzie dobro miesza się ze złem, gdzie obojętność religijna staje się coraz powszechniejsza. Święty Andrzej Bobola niech będzie dla nas przykładem codziennego przywiązania do Ewangelii. Prosił, by nasze rodziny były na wzór Świętej Rodziny. Życzył parafianom na 150-lecie, aby kształtowały się tutaj piękne i wrażliwe dusze. By piękniejąca świątynia była symbolem czystych i wiernych serc. Wyraził także nadzieję, że owocem dobrze przeżytych Misji świętych będzie zaangażowanie społeczności parafialnej w działalność grup apostolskich. 

Wyśpiewane po komunii świętej uroczyste Te Deum było dziękczynieniem Panu Bogu za przeżycie Misji świętych oraz 150 lat istnienia naszej parafii. Następnie nadszedł czas podziękowań. Ksiądz proboszcz dziękował wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i świętowanie Jubileuszu. Przedstawiciele parafian dali wyraz wdzięczności wszystkim proboszczom i wikariuszom, którzy posługiwali na przestrzeni istnienia parafii zostawiając ślad w naszych sercach i murach świątyni. Dziękowali także Metropolicie Lubelskiemu za sprawowaną Mszę św., za krzepiące słowo i zapewnili o modlitwie przed odnowionym wizerunkiem Matki Bożej Milejowskiej. Ksiądz arcybiskup wyraził swoją wdzięczność księdzu proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej.

Po uroczystym błogosławieństwie abp poświęcił figurę Jezusa Miłosiernego oraz pamiątkową tablicę z wypisanymi nazwiskami wszystkich proboszczów pracujących do tej pory w Milejowie. Następnie wszyscy udali się do Krzyża Misyjnego gdzie nastąpiło symboliczne przybicie tabliczki upamiątniającej odbycie Misji świętych.

Przejdź do galerii

Prace przy kościele 2009

W ramach materialnych przygotowań do jubileuszu 150 - lecia parafii w Milejowie wykonano szereg prac w świątyni i na terenie przyległym. W starej części kościoła, na wysokość dwóch metrów nastąpiło odsolenie ścian i położono tynk renowacyjny. Cała świątynia została pomalowana. Wyremontowano parkan przykościelny, odnowiono krzyże stojące przed świątynią i odrestaurowano obraz Matki Bożej Milejowskiej oraz niektóre elementy starego ołtarza. Po długich oczekiwaniach przywieziona została od wykonawcy figura Jezusa Miłosiernego. W przedsionku umieszczono tablicę z nazwiskami proboszczów pracujących do tej pory w Milejowie oraz nową kropielnicę.

Przejdź do galerii

Wizyta księdza kan. Józefa Niżnika

W niedzialę w dniu 13.09.2009 r., gościliśmy w naszej parafii ks. Józefa Niżnika proboszcza z parafii w Strachocinie. Głosił on "Słowo Boże" dzieląc się z nami świadectwem o świętym Andrzeju Boboli. Opowiadał o fakcie ukazywania się od 1938 roku pewnej postaci proboszczom na plebanii.Przez wiele lat pozostawało zagadką - kim ona jest. Dopiero w 1983 roku ks. Niżnik odważył się zapytać -Kim jesteś i czego chcesz? Wtedy usłyszał odpowiedź: Jestem święty Andrzej Bobola, zacznijcie czcić mnie w Strachocinie. Więcej święty Andrzej Bobola już się nie ukazywał. Strachocin stał się sanktuarium świętego, a ks. kan. Józef Niżnik głosicielem życia i orędownictwa świętego Andrzeja Boboli u Boga.

Przejdź do galerii

Odpust w uroczystość Wniebowzięcia NMP 2009

Tradycyjnie odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny połączony jest z dożynkami parafialnymii. Główne uroczystości miały miejsce na mszy świętej o godzinie 12. W tym roku gospodarzem dożynek byli mieszkańcy Milejowa wsi. Euacharystii przewodniczył ks. Tadeusz Szaniawski. Koncelebrował wraz z nim ks. prof. Jerzy Smoleń, który wygłosił również homilię. Zwrócił w niej m.in uwagę na zanikanie zwyczajów świętowania, co bardzo zasmuca Matkę Bożą. Zachęcał również by odpust był okazją do spotkań i odnowienia więzi rodzinnych. W procesji do ołtarza przyniesione zostały wieńce dożynkowe, pięknie wykonane przez mieszkańców miejscowości: Milejów wieś, Jaszczów, Starościce, Antoniów. Po mszy świętej odbyła się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, po której odśpiewane zostało uroczyste TE DEUM jako dziękczynienie za tegoroczne plony. Po zakończonych uroczystościach wierni mogli otrzymać chlebek dobroci.

Przejdź do galerii

Odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego 2009

14 czerwca 2009 roku nasza parafia przeżywała odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Centrum uroczystości miało miejsce na mszy świętej o godzinie 12, której przewodniczył ks. kan. Janusz Rzeźnik. Ponadto Eucharystię koncelebrowali: ks. prof. Walerian Słomka – który wygłosił homilię, były proboszcz naszej parafii ks. kan. Franciszek Haładyj oraz ks. Stanisław Galant – misjonarz z Brazylii pochodzący z parafii Łańcuchów. Uroczystości zakończyła procesja Eucharystyczna wokół kościoła i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Przejdź do galerii

Boże Ciało 2009

Dnia 11 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzi Kościół właściwie w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobne święto Bożego Ciała, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. O godz. 9.00 rozpoczęła się uroczysta liturgia, którą sprawował ks. proboszcz - Andrzej Juźko wraz z ks. Wojciechem Stasiewiczem – misjonarzem z Sum na Ukrainie. Po mszy św. ulicą Partyzancką ruszyła procesja do 4 ołtarzy. W tym dniu Chrystus idzie naszymi drogami, między domami i zakladami pracy. Krocząc w procesji za Chrystusem wyznajemy publicznie swoją wiarę. Powinna jednak temu towarzyszyć refleksja, że idąc drogą życia zdążamy w procesji do Nieba, a Najświętsze Ciało naszego Pana jest pokarmem w tej drodze. Na zakończenie po odśpiewaniu w kościele uroczystego TE DEUM ks. proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Przejdź do galerii

Zbiórka darów żywnościowych

Do niedzieli 13 grudnia prowadzona jest zbiórka produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Dary można składać w kościele, przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

Śpiewnik religijny

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do skorzystania ze śpiewnika pieśni religijnych, który to znajduje się na górze strony. Narazie ograniczyliśmy się do dodania kolęd, ponieważ zbliżamy się do okresu Świąt Bożego Narodzenia, ale stopniowo będzie on aktualizowany i mamy nadzieję, że będzie on służył nie tylko naszym parafianom, ale również innym osobom z poza naszej parafii.

Adwent

To czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Rozpoczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla czyli między 29 listopada a 3 grudnia. Trwa on od 23 do 28 dni, z których cztery zawsze są niedzielami. Adwent kończy się wigilię Bożego Narodzenia, która niekiedy zbiega się z czwartą niedzielą Adwentu.

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Opuszczenie hymnu Gloria nie jest wyrazem pokuty, jak w Wielkim Poście, lecz znakiem czekania na nowe zabrzmienie hymnu anielskiego śpiewanego w noc narodzenia Jezusa (Łk 2, 14).


Oczekiwanie na przyjście Pana ma swoje trzy znaczenia:

- Najpierw wspominamy oczekiwanie na pierwsze, historyczne przyjście Jezusa. Łączymy się z tymi wszystkimi pokoleniami ludzi sprawiedliwych z czasów starego testamentu, którzy przez wieki oczekiwali na przyjście Mesjasza. Liturgia adwentowa ukazuje postacie tych świętych, którzy poprzedzili lub przepowiadali przyjście Mesjasza. Bóg już po grzechu pierworodnym obiecał, że przyjdzie "Potomek" Niewiasty, który zgładzi szatana. Naród wybrany przez wieki z nadzieją oczekiwał spełnienia tej obietnicy. Jan Chrzciciel stał się głosem wołającym, który zapowiadał przyjście Oblubieńca. Wpatrujemy się także w Maryję, która w szczególny sposób oczekiwała Jezusa. Ona poprzez swoje "niech mi się stanie", które wyraża Jej posłuszeństwo, uczy nas posłuszeństwa Słowu w wierze.

- Bezpośrednio nasze myśli biegną ku Bożemu Narodzeniu - oczekujemy świąt, poprzez modlitwę, roraty, adwentowe postanowienia przygotowujemy si? do tego ?wi?tecznego czasu. Bóg sta? si? cz?owiekiem, przyszed? do nas, a wi?c i my winni?my wyj?? Bogu naprzeciw, aby spotka? si? z wcielonym Synem Bo?ym

- Jednocze?nie nasze my?li biegn? ku przysz?o?ci - przypominamy sobie, ?e kiedy? Jezus ponownie przyjedzie na ziemi?, by usun?? z?o i zakrólowa? nad ca?ym ?wiatem. Oczekiwanie na przyj?cie Jezusa jest ?ród?em rado?ci. Adwent przypomina nam, ?e ca?e nasze ?ycie jest czekaniem. Zawsze do czego? d??ymy. Cz?owiek, który w ?yciu ju? na nic nie czeka jest nieszcz??liwy. Nasze ?ycie staje si? pi?kne dlatego, ?e jest czekaniem, jest d??eniem do czego?, czekaniem na Kogo?, czekaniem na przychodz?cego Chrystusa.

Adwent dzieli si? na dwa podokresy, z których ka?dy ma odr?bne cechy, wyra?one w dwóch ró?nych prefacjach adwentowych:

Pierwszy podokres Adwentu obejmuje czas od pierwszej niedzieli Adwentu do 16 grudnia, kiedy czytane s? teksty biblijne, zapowiadaj?ce powtórne przyj?cie Zbawiciela na ko?cu ?wiata i przygotowuj?ce do spotkania z Chrystusem S?dzi?.

Drugi okres Adwentu, od 17 do 24 grudnia, to bezpo?rednie przygotowanie do ?wi?t Bo?ego Narodzenia. W tym okresie w dni powszednie mo?na obchodzi? jedynie ?wi?ta i uroczysto?ci.

Wieniec adwentowy

Jednym z wymownych zwyczajów adwentowych jest wieniec adwentowy, który ustawia si? ko?o o?tarza. Wykonuje si? go z ga??zek szlachetnych drzew iglastych, takich jak: ?wierk, jod?a czy sosna. Na wie?cu s? umieszczone cztery ?wiece symbolizuj?ce cztery niedziele adwentowe. ?wiece zapala si? w kolejne niedziele Adwentu (najpierw jedn?, potem dwie itd). Zapalanie ?wiec oznacza czuwanie i gotowo?? na przyj?cie Chrystusa. Wi??e si? to ze s?owami Chrystusa, który okre?la? siebie mianem "?wiat?o?ci ?wiata".

Roraty

W okresie Adwentu, z wyj?tkiem niedziel i uroczysto?ci, mo?na odprawi? msz? ?w. wotywn? o Naj?wi?tszej Maryi Pannie w Adwencie. Ta Msza ?w. nazywa si? w naszym kraju tradycyjnie Msz? ?w. roratni? lub po prostu roratami. Roraty, adwentowe msze odprawiane przed wschodem S?o?ca, podkre?laj? wyj?tkow?? warto?? tego okresu. Nazwa "roraty" pochodzi od zwyczajowej pie?ni na wej?cie, rozpoczynaj?cej si? od s?ów "Rorate caeli desuper" - "Spu??cie ros? niebiosa".Msza roratnia jest msz? wotywn? o Naj?wi?tszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. Ta msza jest jednym ze znaków szczególnej obecno?ci Maryi w okresie adewntu, gdy? to Ona oczekiwa?a Mesjasza w sposób szczególny. Prze?ywa?a Ona adwent oczekiwania jako córka Izraela, jako Matka Pana Jezusa i jako Matka Ko?cio?a.W czasie odprawiania Mszy ?w. roratniej zapala si? dodatkow? ?wiec? (roratka), która symbolizuje patronk? adwentowego oczekiwania - Maryj?. Roraty maj? nam szczególnie przypomina? Maryj?, gdy? to Ona, podobnie jak jutrzenka wyprzedza wschód s?o?ca, poprzedzi?a przyj?cie ?wiat?o?ci ?wiata Jezusa Chrystusa.

Relikwie ?w. Jana Marii Vianeya

W pierwsz? Niedziel? Adwentu na Mszy ?w. o godz. 1700 go?ci?y w naszej parafii relikwie ?w. Jana Marii Vianneya - proboszcza z Ars we Francji i patrona Roku Kap?a?skiego og?oszonego przez Benedykta XVI. Po liturgii ka?dy móg? uca?owa? relikwie ?wi?tego.

Przejd? do galerii

Uroczysto?? Chrystusa Króla Wszech?wiata

22 listopada prze?ywali?my Uroczysto?? Chrystusa Króla Wszech?wiata. Uroczysto?? ta wypada zawsze w ostatni? niedziel? ko?cz?c? rok ko?cielny. Jest to tak?e ?wi?to patronalne Akcji Katolickiej. Przy tej okazji na Mszy ?w. o godz. 1200ks.proboszcz Andrzej Ju?ko z?o?y? podzi?kowanie cz?onkom Parafialnego Oddzia?u Akcji Katolickiej w Milejowie za wszelk? pomoc przy organizacji uroczysto?ci parafialnych i ich zaanga?owanie w ?ycie parafii. W tym dniu go?ci? u nas ks. Adam Pergó?- misjonarz pracuj?cy w Zambii. W czasie homilii opowiada? o trudnych warunkach ?ycia tamtejszych wspólnot i specyfice pracy na misjach. Prosi? tak?e o wsparcie duchowe w postaci modlitwy jak i materialne.Zapraszamy na stron?: www.mpunde.net

Obraz ?wi?tej rodziny 2009

Zako?czy?y si? prace nad obrazem ?w. Rodziny, i zosta? on przymocowany do ?rodkowej cz??ci sufitu nowej cz??ci ko?cio?a. Po bokach znajd? si? wizerunki czterech Ewangelistów.

Przejd? do galerii

Renowacja o?tarza starej cz??ci ko?cio?a 2009

Trwaj? prace przy renowacji niektórych elementów o?tarza w starej cz??ci ko?cio?a, oraz obrazu Matki Bo?ej Milejowskiej. W galerii mo?na zobaczy? zdj?cie przedstawiaj?ce obraz w ca?ej okaza?o?ci, bez sukienki i p?ótna. Niestety pokazuje ono jak bardzo jest zniszczony. Obraz Matki Bo?ej powinien wróci? do ko?cio?a na odpust Wniebowzi?cia N. M. P. – 15 sierpnia 2009. Pozosta?e elementy o?tarza przed misjami ?wi?tymi we wrze?niu.

Przejd? do galerii

I Komunia ?wi?ta 2009

24 maja 2009 roku w naszej parafii odby?a si? uroczysto?? Pierwszej Komunii ?wi?tej. 55 dzieci pierwszy raz przyj??o Pana Jezusa do swojego serca. Eucharystii przewodniczy? ks. Proboszcz Andrzej Ju?ko, który wyg?osi? tak?e okoliczno?ciow? homili?. Ponadto msz? ?w. koncelebrowa? o. Zdzis?aw Be? OFMConv.. Nad wszystkim czuwa? ks. Marcin Zieli?ski, który przez ca?y rok przygotowywa? dzieci w ko?ciele do tej wa?nej uroczysto?ci. W czasie mszy ?w. dzieci z?o?y?y dary o?tarza, w?ród nich ofiar? pieni??n?, z której ufundowany zostanie obraz ?w. Jana Ewangelisty. Obraz b?dzie si? znajdowa? na suficie g?ównej nawy kocio?a. Na koniec uroczysto?ci dzieci z?o?y?y podzi?kowania wszystkim, którzy przyczynili si? do tego, i? mog?y przyj?? Pana Jezusa w komunii ?w. Wszystkim Dzieciom ?yczymy, aby od tego dnia Pan Jezus sta? si? ich prawdziwym przyjacielem. Niech wytrwaj? w dobrym i przyjmuj? jak najcz??ciej Jego Cia?o w komunii ?wi?tej.

Do pierwszej Komuni przyst?pi?y nast?puj?ce dzieci:

Franczak Kamil Gozdalska Greta Gutowski Dawid Hryciuk Katarzyna
Doma?ska Julia Ga?ska Katarzyna Jaromin Jakub Kasprzak Jagoda
?ukasik Krystian Matejanka Pawe? Mitrus ?ukasz Pier?ci?ska Aleksandra
Pizo? Mateusz Polak Oliwia Szaba?a Julia Szalak Julia
Wojciechowska Martyna Wojciechowska Weronika Wójcik Jakub ?ukiewicz Kacper
Kazimierski Patryk Kosierb Magdalena Kosierb Rafa? Kostrubiec Eliza
Kulczycka Joanna Kwiatkowski Micha? Kwiatkowska Patrycja Nieroda Wiktoria
Sobie?cija?ski Kamil Szafka Dawid Roczon Martyna Widzi?ski Patryk
Zarzeczny Mateusz      
Bia?ek Sylwia Drewniak Jakub Drewniak Patrycja Ga?ska Kinga
Grymuza Patryk Ilczak Rafa? Koperda Cezary Lewandowska Oliwia
Ml?ka Klaudia Molenda Ma?gorzata Ocysek Piotr Olejnik Miko?aj
P?dzisz Damian Pietrzyk Adrian Sikora Monika Szpot Patryk
?ur Wiktor  
Torój Filip Rydel Damian Trybuta Agnieszka Oleszek Katarzyna
Kuzyra Angelika